Przejdź do treści

Kupno taniego wózka kąpielowego dla niepełnosprawnych

  • przez

Moja mama od niedawna musi poruszać się na wózku. Początkowo był to dla niej duży szok. Musiała nauczyć się na nowo poruszać po mieszkaniu i po dworze. Problemy sprawiały jej także codzienne czynności takie jak poranna toaleta czy wieczorna kąpiel. W końcu zdecydowałam, że trzeba kupić jej specjalistyczny wózek kąpielowy. Po zakup odpowiedniego sprzętu udałam się do sklepu medycznego, który znajdował się blisko mojego miejsca zamieszkania.

Zalety wózków kąpielowych dla niepełnosprawnych

tani wózek kąpielowy dla niepełnosprawnychPotrzebny mi był tani wózek kąpielowy dla niepełnosprawnych. Na szczęście bez problemu udało mi się znaleźć taki sprzęt. Po przejrzeniu kilku dostępnych opcji zdecydowałam się wózek posiadający bardzo dobre opinie innych osób, a w dodatku posiadający ponad pięcioletnią gwarancję producenta. To było dla mnie bardzo ważne, ponieważ zależało mi na trwałości oraz wytrzymałości zakupionego urządzenia. Wózek ten posiadał duże, solidne koła oraz przestronne siedzisko. Siedzisko dodatkowo wykonane było z antypoślizgowego materiału, co było dla mnie istotne. Zapewniało bowiem bezpieczeństwo i komfort podczas kąpieli. Siedzisko posiadało otwieraną konstrukcję, co gwarantowało możliwość samodzielnego wykonania czynności higienicznych przez pacjenta. Specjalne wycięcie z przodu siedziska ułatwiało dotarcie do miejsc intymnych pacjenta. Sprzedawczyni w sklepie medycznym doradziła mi, że to bardzo często pożądana przez niepełnosprawnych cecha wózków kąpielowych. Samo tworzywo z którego wykonany był wózek było niezwykle trwałe i wytrzymałe. Tworzywo było gładkie co zapewniało, że wózek będzie łatwy w utrzymaniu czystości. Wystarczyło go opłukać czystą wodą, a następnie wysuszyć. Było ono także odporne na uszkodzenia mechaniczne takie jak uderzenia czy zarysowania. Zdecydowałam się zakupić ten dostępny w niskiej cenie wózek kąpielowy, czym bardzo ucieszyłam moją mamę.

Wózek okazał się bardzo prosty w użyciu i świetnie ułatwiał dokonywania codziennej toalety osobie niepełnosprawnej. Przede wszystkim jednak był stabilny i posiadał zabezpieczenia, dzięki którym nie musiałam obawiać się o to, że mama w najmniej odpowiednim momencie spadnie z wózka. Jego obsługa była bardzo prosta, wręcz intuicyjna, odpowiednia także dla osób starszych, które mogą mieć problemy z dokonaniem czynności wymagających precyzji.