Przejdź do treści

Kontenery tymczasowe na budowę

  • przez

Najnowszy projekt był najtrudniejszym, z jakim do tej pory mieliśmy do czynienia. Plac budowy był oddalony od najbliższego miasta o ponad trzydzieści kilometrów, i nie było tam żadnych instalacji energetycznych czy sanitarnych, ani możliwości podłączenia takowych. Cały plac był więc zbudowany na przenośnym wyposażeniu.

Tymczasowe kontenery mieszkalne dla pracowników budowy

kontener mieszkalny budowlanyWiększość naszych pracowników nie miała możliwości łatwego dojazdu na miejsce pracy, więc po długich debatach zapadła decyzja o stworzeniu miejsc noclegowych dla pracowników, którzy mieli pracować w systemie rotacyjnym do czasu zakończenia budowy. Do stworzenia miejsc noclegowych posłużyły konetenery użytkowe, te same z których zbudowane były biura i warsztaty na budowie. Kontener mieszkalny budowlany był stosunkowo komfortowym miejscem noclegowym, a jeden kontener był podzielony na dwa pokoje, mieszczące po cztery osoby. Każdy kontener był wyposażony w oświetlenie, system wentylacji oraz okna, a w środku wykończony był płytami gipsowymi, dającymi złudzenie przebywania w murowanym pomieszczeniu. Nie nagrzewały się jednak na słońcu, dzięki dobrej klimatyzacji i systemowi wymiany powietrza. Kontenery te doskonale nadawały się do długoterminowego nocowania pracowników, a większość załogi, która miała zajmować w nich miejsce była zadowolona z takiego tymczasowego lokum.

Niektóre kontenery mogły być zmodyfikowane tak by służyły za pomieszczenia sanitarne, a na placu budowy stanęło takich kontenerów przeszło dziesięć. Jako tymczasowe pomieszczenia sprawdzały się doskonale, i pomagały wyeliminować problem z zakwaterowaniem załogi na czas budowy. Były one wykorzystywane przez cały czas tworzenia projektu, więc służyły przeszło dwa lata bez przerw w jednym miejscu, bez najmniejszych awarii.