Przejdź do treści

Dlaczego używamy betonu?

  • przez

Powszechną praktyką jest wykorzystywanie materiałów budowlanych, ponieważ między innymi tworzenie zupełnie nowych nieruchomości może być po prostu szansą na dobre ulokowanie swoich dotychczasowych oszczędności. Kwestie finansowe to nie wszystko, ponieważ właściwie wykorzystane materiały budowlane mogą sprawić, że nasze najbliższe otoczenie w praktyce Wygląda rzeczywiście zdecydowanie lepiej, a przecież w rozwijającym się świecie kwestii estetyki nie wolno nigdy lekceważyć. Zainteresowanie betonami wodoszczelnym jest wtedy uzasadnione.

Kilka faktów o betonach wodoszczelnych

betony wodoszczelneW przypadku betonu, jeżeli tylko na pewnych etapach jego produkcji zostaną zastosowane odpowiednie składniki, możemy swobodnie liczyć na to, że będzie to materiał, który doskonale zabezpieczy konkretne powierzchnie między innymi przed negatywnym działaniem wilgoci. Na to zjawisko możemy jednak w praktyce liczyć dopiero po tym, jak konkretna powierzchnia pokryta betonem rzeczywiście wyschnie, ponieważ wtedy dochodzi do całkowitej zmiany struktury kilku właściwości tego materiału. Chodzi tutaj przede wszystkim o odporność na powstawanie odkształceń. Ze względu na taki zestaw właściwości betony wodoszczelne możemy z powodzeniem wykorzystywać tam, jak gdzie chcemy w sposób szczególny i precyzyjny zabezpieczyć różne powierzchnie przed negatywnym działaniem wody. Jako człowiek praktyczny wykorzystałbym coś takiego między innymi przy zabezpieczaniu piwnicy. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby od wewnątrz zostały tam zastosowane dodatkowe preparaty hydroizolacyjne. Kolejną ważną właściwością betonu wodoszczelnego, która się w tym momencie ujawnia, będzie brak reaktywności chemicznej z innymi substancjami.

Farb to również dotyczy. Ze względu na porowatą powierzchnię betonu takie substancje łączą się z nim jednak bez najmniejszego problemu. Praca z betonem i wodoszczelny mi jest oczywiście możliwa z powodzeniem również przy tworzeniu elewacji. Tym bardziej że ten beton pod warunkiem osiągnięcia wcześniej optymalnej konsystencji połączy się z siatką z tworzywa sztucznego wykorzystywaną właśnie przy procesie tynkowania ścian zewnętrznych. Wodoszczelność betonu oznacza w tym przypadku brak grzyba i innych negatywnych zjawisk, które wpływałyby źle na budynek.