Przejdź do treści

Świąteczna świeczka – jaka powinna być?

  • przez

W okresie świątecznym starajmy się korzystać z dedykowanych do tego czasu produktów, ponieważ wtedy zdecydowanie łatwiej będzie nam utrzymać w domu odpowiedni klimat. Oczywiście w świętach nie chodzi o produkty, a zdecydowanie bardziej o sferę typowe duchową. Taki czas mam przecież prowokować każdego człowieka do pozytywnych zmian w szerokim rozumieniu. Przypominanie sobie o tym czasie przez różne produkty z odpowiednimi elementami to tylko dodatkowe źródło motywacji. Nawet świeczkę świąteczną pod tym względem dobrze przygotowano.

Możliwe dodatki do świątecznych świeczek

świąteczne świece ekologiczneWłaściwa realizacja założeń producenta takich świeczki jest często bardzo prosta, ponieważ kształt został tak dopracowany, żeby mogła znaleźć się na przykład na świeczniku o dowolnym kształcie. Tym bardziej że materiał, z którego powstała jest na tyle miękkie, żeby można było ją po prostu nabić na konkretny element dla poprawy stabilności. Nie jest to jednak jedyny możliwy sposób na skuteczne eksponowanie nowoczesnej świeczki ekologicznej. Inną alternatywą szczególnie w okresie świąt Bożego Narodzenia będzie przygotowanie do takiej świeczki specjalnego stroika składającego się między innymi z gałęzi drzew iglastych. Można oczywiście dopasować do tego jeszcze inne elementy dekoracyjne, ale wtedy warto zwrócić uwagę między innymi na kolor świeczki. Świąteczne świece ekologiczne są czasami produkowane poprzez dodanie specjalnych barwników o różnym kolorze i intensywności tej substancji. Nawet wtedy nie ma tam jednak składników groźnych dla człowieka lub środowiska naturalnego. Dużo w tym kontekście zależy od materiału wykorzystanego w trakcie produkcji. Do głównych materiałów, które bez wątpienia po analizach chemicznych mogą być uznane za ekologiczne, zaliczamy wosk produkowany przez owady.

Są to świece klasyczne, w przypadku których dodatkowymi elementami dekoracyjnymi będą te widoczne na zewnętrznej powierzchni. Mogą być to specjalne nalepki, wzory wyżłobione w powierzchni czegoś takiego lub jeszcze inne dodatki. Przyglądając się świecom ekologicznym, można z łatwością dostrzegać także istotne różnice dotyczące ich wysokości, średnicy oraz wielu innych równie ważnych parametrów. Od tego zależy w praktyce między innymi czas spalania konkretnego produktu. Takie informacje można uzyskać przed zakupem.