Przejdź do treści

Iniekcja krystaliczna suszy i izoluje

  • przez

Ze wszystkich technologii budowlanych, na szczególne zainteresowanie zasługuje metoda iniekcji krystalicznej, która pozwala walczyć z wilgocią, jaka wkrada się, szczególnie do starych, budynków mieszkalnych. To metoda inwazyjna, więc trzeba się obchodzić z nią ostrożne, ma jednak wiele zalet, które stawiają ją nad innymi metodami.

Iniekcja krystaliczna ma bardzo szerokie zastosowanie

izolacja metodą iniekcji krystalicznejChociaż narusza strukturę budynku, metoda ta jest w stanie nie tylko doprowadzić do osuszenia naszych murów w wyniku krystalizacji zawartej w nich wilgoci, ale też wytwarza stosowną warstwę izolacyjną, która chroni nasz mur przed kolejnymi zawilgoceniami. Co ważne, metoda ta wykonywana jest od wewnątrz. Odwierty powinny sięgać od pięciu do dziesięciu centymetrów od zewnętrznej ściany murów, a więc konieczne jest poznanie ich długości, na przykład przy pomocy urządzenia do pomiarów z wykorzystaniem ultradźwięków. Znając dokładnie grubość murów, będziemy wiedzieli, jak głębokich odwiertów możemy dokonać oraz jakich wierteł użyć, aby metoda ta pozostawała skuteczna. Dobrze wykonana izolacja metodą iniekcji krystalicznej sprawi, że będziemy mogli radzić sobie z ochroną naszego domu. Wilgoć, która zbiera się w ścianach, jest szkodliwa dla zdrowia, a grzyby na ścianach, szczególnie w piwnicy, rozwijają się przez nią znacznie szybciej, co szkodzi zarówno nam, jak i całej naszej rodzinie.

Wykopywanie z ziemi fundamentów to poważna praca, która tez możne narazić budynek na niebezpieczeństwo, zwłaszcza taki, który ma już swoje lata, a więc zastosowanie takiej metody, która pozwoli na wytworzenie warstwy izolacyjnej od wewnętrznej strony budynku, na przykład z piwnicy, jest bardzo korzystnym rozwiązaniem, które poleca wielu fachowców działając w branży budowlanej.