Przejdź do treści

Zakup komory hiperbarycznej

  • przez

Tlen jest jednym z podstawowych pierwiastków chemicznych, bez których nie moglibyśmy żyć. Bierze on udział niemalże we wszystkich procesach życiowych, a jego rolą jest udział w oddychaniu komórkowym i redystrybucja energii.

Do czego służą komory hiperbaryczne?

komora hiperbaryczna cenaJeszcze kilkadziesiąt lat temu, nikt by nie przypuszczał, że można leczyć różne schorzenie czy stany organizmu za pomocą tlenu. Dziś jest to już udowodnione i potwierdzone licznymi badaniami, które dowodzą, że tlenoterapia leczy wiele chorób o ostrym lub przewlekłym przebiegu. Między innymi jest tu mowa o: chorobie dekompresyjnej, zatrucia tlenkiem węgla, urazy mięśniowo – szkieletowe i wielonarządowe, oparzenia drugiego i trzeciego stopnia, a nawet martwicze zakażenie tkanek miękkich. To oczywiście niewielki wycinek schorzeń i dolegliwości jakie można leczyć za pomocą tlenu, gdyż w rzeczywistości jest ich znacznie więcej. Narodowy Fundusz Zdrowia finansuje tą terapię w niektórych przypadkach, które dotyczą stopy cukrzycowej, powikłań po amputacji, martwicy kości czy uszkodzeń popromiennych. Skuteczność tejże metody jest bardzo wysoka, dlatego też panuje tak duże zainteresowanie nią. Jeżeli interesuje nas komora hiperbaryczna cena jej jest dość wysoka, choć można znaleźć jednoosobową kabinę już za około dwadzieścia tysięcy złotych. Nie mniej jednak na rynku kupimy też komory warte ponad dwieście tysięcy złotych i przeważnie są one przeznaczone do terapii dla kilkunastu osób jednocześnie. Są one w pełni bezpieczne i sprawdzone.

Na palcach jednej ręki można policzyć osoby, które prywatnie mają takie komory i najczęściej są to sportowcy, muzycy lub celebryci. Z pewnością poddawanie się tlenoterapii w komorze hiperbarycznej jest doskonałą metodą leczniczą, ale też zapobiegawczą.