Przejdź do treści

Czy warto relokować maszyny przemysłowe?

  • przez

Nieustanny postęp technologiczny wymusza na prężnie rozwijających się przedsiębiorcach wprowadzanie nieustannych zmian w swoich fabrykach. Czasem może być to związane z przygotowaniem miejsca pod nowe inwestycje, a czasem z całkowita zmianą profilu lub regionu działania. W takiej sytuacji warto wiedzieć, jaka firma może pomóc nam szybko i sprawnie przenieść nasz park maszynowy w zupełnie nowe miejsce.

Komu zlecić relokację naszych urządzeń produkcyjnych?

relokacja maszyn przemysłowychTakie usługi świadczy obecnie coraz więcej firm. Relokacja maszyn nie jest taka prosta, jak może się wydawać. Często urządzenia przemysłowe sprzęgnięte są nie tylko z lokalną siecią energetyczną, ale też z siecią wodną lub instalacją zapewniającą dostęp do powietrza pod ciśnieniem, co jest często ważne do działania różnego rodzaju układów pneumatycznych. dodatkowo wiele urządzeń tworzy linię produkcyjną, która jest ze sobą połączona. Takie sprzęty zwykle posiadają połączenie z komputerem lub jednostką sterującą, co dodatkowo komplikuje sprawę. Dlatego musimy wiedzieć nie tylko jak je podnosić i zapakować na samochód, ale przede wszystkim jak rozdzielić pojedyncze elementy oraz ponownie je złożyć w docelowym miejscu. Czasem podnoszenie bardzo ciężkich maszyn produkcyjnych wymaga zastosowania ciężkiego sprzętu, nie tylko samochodów ciężarowych do jego przemieszczania. Czasem wózek widłowy, który znajduje się na magazynie naszej firmy, po prostu nie wystarczy, alby móc skutecznie przestawić nasze maszyny. Jeżeli chcemy je przemieścić na inną halę w obrębie tego samego zakładu, to nie ma żadnego problemu. Problem pojawi się dopiero w sytuacji, gdy będziemy zmuszeni przestawić nasze maszyny do zupełnie innego miejsca. Wtedy przyda się nam ciężki sprzęt, który pomoże nam załadować wszystko na samochody ciężarowe. Obecnie relokacja maszyn przemysłowych może okazać się niezbędna w wielu różnych przypadkach.

Wysoki poziom konkurencji, który wymusza na nas często dostosowywanie się do różnego rodzaju zmiennych warunków na rynku, może zmusić nas też do tego, że będziemy musieli dostarczyć część naszego parku maszynowego do innej firmy, na przykład w ramach nowej współpracy, która zaowocuje znacznym zwiększeniem zysków, które generuje nasza firma. To bardzo ciekawy sposób na rozwój.