Przejdź do treści

Polecani agenci nieruchomości

  • przez

Rynek nieruchomości i usług z nim związanych, bardzo szybko się rozwija, dając różnorodne możliwości dla kupców, sprzedawców i najemców. Można na nim samodzielnie działać, ale też korzystać z pomocy profesjonalistów, którzy doskonale potrafią się na nim poruszać.

Czym się zajmuje agent nieruchomości?

łódź agenci nieruchomościKażdego rynku można się nauczyć, gdyż opiera się na określonych zasadach. Oczywiście na pewno łatwiej jest osobom, które dobrze go znają, ale rzeczywistość pokazuje, że z powodzeniem działa na nim wielu prywatnych uczestników, którzy wynajmują nieruchomości lub je sprzedają na popularnych portalach z ogłoszeniami. W mieście Łódź agenci nieruchomości każdego dnia pomagają dziesiątkom ludzi znaleźć wymarzone miejsce do zamieszkania czy też prowadzenia własnej działalności. Ich praca polega na pośrednictwie w transakcjach i umowach zawieranych na rynku i też za to pobierają prowizje. Ich wynagrodzenie przeważnie jest stałe i równa się równowartości jednomiesięcznego najmu powiększonego o wartość podatku od towarów i usług. Należy pamiętać, że agenci pobierają prowizję tylko w momencie, kiedy umowa zostanie podpisana, zatem płaci się za faktycznie zrealizowaną usługę. Ponadto zaletą korzystanie z usług biur nieruchomości jest to, iż nie trzeba samodzielnie szukać mieszkania, domu czy lokalu użytkowego, ponieważ robi to za nas agent. Również do jego obowiązków należy pozyskiwanie nowych nieruchomości, których właściciele nawiążą współpracę z biurem, dzięki czemu mogą klientom więcej możliwości zaoferować.

Jeżeli zależy nam na szybkim znalezieniu nieruchomości, to warto skorzystać z usług agentów nieruchomości, ponieważ na pewno spełnią nasze oczekiwania. Ponadto warto jednocześnie zgłosić się do kilku agentów, aby przyspieszyć realizację usługi.