Przejdź do treści

Najlepsze zagłuszacze lokalizatorów

  • przez

Obecnie monitoring GPS stanowi wyjątkowo skuteczne oraz wielofunkcyjne narzędzie pozwalające na zarządzanie flotą pojazdów. Doskonale sprawdza się on w przypadku, kiedy działa w prawidłowy sposób. Coraz częściej jednak złodzieje korzystają z zagłuszarek GPS/GSM, które umożliwiają uprowadzenie pojazdu z zamontowanym nadajnikiem GPS. Jakie są inne sposoby wykorzystywania zagłuszaczy?

Wykorzystujemy zagłuszacz lokalizacji

zagłuszacz lokalizatorów gpsCoraz łatwiej dostępne stają się urządzenia umożliwiające zagłuszanie sygnałów GSM oraz GPS. Pozwalają one na efektywne zagłuszanie sygnału wysyłanego przez urządzenia lokalizujące, ponieważ system został zaprojektowany dla amerykańskiego wojska i służył do naprowadzania rakiet, które latały nad powierzchnią ziemi. Nadajniki GPS są umieszczane kilkadziesiąt tysięcy kilometrów nad ziemią, a ich jedynym źródłem zasilania są panele słoneczne. Z tego względu nie mają możliwości nadawania bardzo mocnych sygnałów. Coraz popularniejszy staje się zagłuszacz lokalizatorów gps. Choć taki produkt kojarzy się wielu osobom ze złodziejami samochodów, to coraz częściej są one wykorzystywane w innych celach. Możliwe jest zarówno zagłuszanie sygnału GPS, jak również możliwość wprowadzania odbiorników GPS w błąd. Dlatego warto zawczasu ustalić jaki rodzaj urządzenia będzie nas interesował i jakie ma on dokładniejsze parametry.

Niezwykle ważną kwestią jest to, aby zakupiony przez nas zagłuszacz sygnału był w pełni legalny. Można to zweryfikować w prosty sposób, poprzez ustalenie jakie pasma będą zagłuszane. Jedyne w pełni dostępne dla cywili pasmo ma nazwę L1. W przypadku nielegalnych zagłuszaczy wojskowych i lotniczych mogą nas spotkać problemy z tego tytułu. Urządzenie uruchomi się od razu po włożeniu do gniazda zapalniczki.