Przejdź do treści

Tani kurier z dostawą do domu

  • przez

Zakupy w internecie nierozerwalnie się łączą z przesyłkami kurierskimi, ponieważ są one dokonywane na odległość. Mają one zalety, ale też pewne wady, które sprawiają, że nie każdy chce ryzykować. Jednakże nie można im zarzucić wysokich cen.

Ile kosztuje przesyłka kurierska?

kurier dostawa 24hKupując towar w sklepie stacjonarnym, możemy go od razu zobaczyć, a nawet sprawdzić. To na pewno zaleta takiego rozwiązania, ale przeważnie trzeba za zakup zapłacić nieco więcej. Z tego względu wiele osób woli robić zakupy w sieci, gdyż w taki sposób można zaoszczędzić nawet kilkanaście procent. Do każdego zakupy trzeba doliczyć koszty przesyłki, które najczęściej kształtują się na poziomie piętnastu – dwudziestu złotych. Przeważnie za nadanie paczki odpowiadają sprzedawcy, którzy robią to zaraz po dokonaniu wpłaty za zakupy. Mogą to robić bezpośrednio w programie sprzedażowym, ponieważ jest on najczęściej połączony z systemem do nadawania paczek kurierskich. Jeżeli chodzi o klientów indywidualnych, to mogą oni nadawać przesyłki na stronach kurierów, w specjalnych panelach nadawczych. Jeżeli chcemy wybrać kurier dostawa 24h, to mamy gwarancję otrzymania paczki w wyznaczonym terminie. Ponadto będzie ona ubezpieczona do kwoty około pięciu – dziesięciu tysięcy złotych, w ramach kwoty paczki. W takich przesyłkach można nadać niemalże wszystko, pod warunkiem, że będzie na odpowiednio zabezpieczona przed uszkodzeniami. Poza zwykła paczką w kartonie, można nadać przesyłkę w kopercie lub na palecie. Im jest ona większa i cięższa, tym droższa.

Dla wielu klientów liczy się niska cena, bezpieczeństwo dostawy i szybkie dostarczenie do drzwi. Początkowo ceny usług kurierskich były dość wysokie, ale w miarę pojawiania się nowych firm, ceny były obniżane, ponieważ wymuszała to konkurencja.