Czy bramy ppoż chronią przed ogniem?

Ochrona przed skutkami pożaru jest obowiązkiem każdego właściciela zakładu produkcyjnego, fabryki, czy też magazynu. Aby zabezpieczyć się przed następstwami pożaru, można stosować różne rozwiązania, takie jak alarmy, czy też specjalne bramy. Takie bramy są wykonane z materiałów odpornych na ogień, wysokie temperatury czy też zadymienie.

Jakie rodzaje bram przeciwpożarowych znamy?

segmentowe i rolowane bramy ppożWszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest zabezpieczenie się przed następstwami ewentualnego pożaru. Szczególnie istotne jest to w przypadku magazynów, fabryk czy zakładów produkcyjnych, gdzie znajdują się wartościowe towary, maszyny, oraz często składowane są materiały łatwopalne. W tego typu miejscach bardzo ważne jest, aby maksymalnie ograniczyć możliwość rozprzestrzeniania się ognia. W tym celu warto wykorzystywać segmentowe i rolowane bramy ppoż. Obydwa rodzaje bram, o ile zostaną zakupione u renomowanego dystrybutora, zapewnią bardzo wysoką ochronę przed ogniem, czy też dymem. Różni je tak naprawdę konstrukcja, a także sposób otwierania i zamykania takich bram. W przypadku bram segmentowych skrzydło bramy jest podzielone na oddzielne segmenty, w przypadku bram rolowanych skrzydło bramy jest jednolite. Bramy rolowane zajmują mało miejsca, gdyż składając je chowają się do wewnętrznej kasety, dzięki czemu ten rodzaj bram powinien być używany szczególnie w tych miejscach, gdzie jest mała ilość wolnej przestrzeni. Bramy segmentowe są już bardziej zróżnicowane, ale podobne jak bramy rolowane, zamykają się bramy segmentowe otwierane do góry, które również są polecane do stosowania w tych miejscach, gdzie jest mało wolnego miejsca. Oczywiście równie ważna, co konstrukcja bramy jest to, czy naprawdę są w stanie one zapewnić zabezpieczenie przed ogniem. Dlatego też należy kupować bramy, które są opatrzone odpowiednimi certyfikatami bezpieczeństwa oraz również szczelności. Dzięki temu, będziemy mieć pewność, że montując bramy segmentowe czy rolowane w naszym magazynie czy fabryce, faktycznie dbamy o bezpieczeństwo fabryki i zatrudnionych w niej ludzi.

Pożar jest ogromnym zagrożeniem, zarówno dla ludzi, jak i mienia czy też maszyn. Dlatego też należy zadbać o to, aby zminimalizować skutki ewentualnego wybuchu pożaru w fabryce czy też magazynie. W tym celu warto zakupić specjalne bramy przeciwpożarowe.

Czy bramy ppoż chronią przed ogniem?
Przewiń do góry