Efektywna windykacja polega na ugodzie

W ostatnich latach w branży finansowej zmieniło się bardzo wiele. W zasadzie zmieniło się wszystko i w każdej dziedzinie. Zmieniła się polityka banków, jakość obsługi klientów a nawet sposoby windykowania przeterminowanych należności. Szczególnie w tej ostatniej kwestii nastąpiły gigantyczne wręcz zmiany i dzisiaj windykacja to słowo, które ma zupełnie inne znaczenie niż jeszcze dekadę temu. Dzisiaj liczy się dobro dłużnika, a windykatorzy starają się przede wszystkim pomóc.

Zawarcie ugody podstawą skutecznej windykacji

efektywna windykacja długów w warszawieKiedy zachodzi konieczność przeprowadzenia windykacji dłużnika? Zazwyczaj wtedy, kiedy nie spłaca on swoich zobowiązań dłużej niż dziewięćdziesiąt dni. Chodzi o to, że do tego czasu zazwyczaj każdy wierzyciel stosuje miękką windykację polegającą jedynie na pisemnych upomnieniach. Dotyczy się to zarówno banków jak i prywatnych firm, które borykają się z nierzetelnymi kontrahentami. Po tym czasie pojawia się konieczność skorzystania z usług firm, które zajmują się windykacją. Firmy, których główną specjalizacją jest efektywna windykacja długów w Warszawie doskonale wiedzą w jaki sposób osiągnąć zamierzony cel jakim jest odzyskanie należności dla wierzyciela. Obecnie rola profesjonalnego windykatora polega na nawiązaniu kontaktu osobistego z dłużnikiem i zawarcie z nim ugody dotyczącej spłaty należności. I tak naprawdę właśnie na tym polega największa zmiana w tej dziedzinie. Dzisiaj każdy windykator wie, że nie może zrobić nic innego jak tylko wynegocjować z dłużnikiem korzystny dla niego sposób spłaty zaległości. A w ostatnich czasach, w których z powodów pandemii wiele branż zostało zamkniętych, liczba dłużników diametralnie wzrosła. Najlepsi windykatorzy zawsze potrafią znaleźć nić porozumienia z osobami, których pandemiczny kryzys dotknął mniej lub bardziej.

Skuteczność najlepszych windykatorów sięga nawet osiemdziesięciu procent. Oznacza to, że udaje im się odzyskać taki właśnie procent należności. To naprawdę bardzo dobry wynik. Tym bardziej, że odzyskiwanie należności polega głównie na znalezieniu kompromisu i rozłożeniu zaległych zobowiązań na przystępne dla dłużnika raty. Windykator musi wzbudzić zaufanie dłużnika i dogadać się z nim, ale musi przede wszystkim dłużnikowi pomóc w trudnej dla niego sytuacji finansowej.

Efektywna windykacja polega na ugodzie
Przewiń do góry