Formalności dotyczące cła z Chin

Załatwianie formalności celnych bywa frustrujące oraz czasochłonne. Z tego powodu coraz większa liczba osób decyduje się na oszczędzanie czasu dzięki elektronicznym odprawom celnym, które rozpoczynają się w momencie, kiedy przesyłka jest w trasie. Możliwe jest również skorzystanie z pomocy pośredników, którzy specjalizują się w zawiłościach dotyczących cła i podatków. Jakie są jeszcze inne zalety korzystania ze wsparcia profesjonalistów z tego zakresu?

Prawidłowe załatwianie cła i innych formalności

załatwienie cła z chinTo pracownicy firmy zajmującej się pomocą w imporcie zajmują się śledzeniem aktualnych przepisów celnych oraz obowiązujących taryf. Pozwala to nie tylko na uzyskanie pełnej zgodności przesyłek, ale jednocześnie na monitorowanie przesyłek i identyfikację potencjalnie występujących problemów. Wśród opłat związanych z importem należy uwzględnić między innymi odprawę celną. Wielu początkujących importerów obawia się jej, ponieważ sądzą, że jest bardzo wysoka. Obawy dotyczą także sytuacji, kiedy w czasie odprawy celnej okazuje się, że cło jest o wiele wyższe, niż początkowo się zakładało. Pomocne może być profesjonalne załatwienie cła z chin. Jest to opłata obowiązkowa, która jest nakładana na importowane towary. Każda osoba, która importuje towar do Polski ma obowiązek uiszczenia cła, co powoduje, że towar jest dopuszczony do obrotu na krajowym rynku. Dla wielu importerów kłopotliwy bywa fakt, że opłata celna nie jest stałą wartością. Stawki w efekcie nie są jednakowe dla wszystkich towarów. W przypadku niektórych dóbr cło minimalne wynosi 0%, natomiast maksymalne może wynosić prawie 50%. Ze względu na takie rozbieżności, czasami ciężko określić, jaka stawka będzie obowiązywała w danym przypadku. Dlatego właśnie pomoc profesjonalistów w wielu przypadkach jest chętnie wybierana.

Możliwe jest także samodzielne obliczenie cła przez importera. Pomocna w tym zakresie jest rządowa przeglądarka taryfowa Isztar. Znajdziemy tam kalkulator online, który umożliwia obliczenie wysokości cła na towary importowane z Chin. Wystarczy wybrać z listy kraj, z którego się importuje, w przypadku Chin jest to kod CN. Następnie należy określić wagę brutto oraz netto towaru, a także wartość towary w jednej z wybranych walut. Najtrudniejsze jest ustalenie kodu kategorii towaru.

Formalności dotyczące cła z Chin
Przewiń do góry