Gdzie tanio skremować zwłoki w Warszawie?

Po śmierci bliskiej osoby, rodzina musi podjąć decyzję, czy chce pochować zmarłego tradycyjnie w trumnie, czy też może poddać ciało skremowaniu. Niektórzy błędnie sądzą, że opcja skremowania jest znacznie droższa – obecnie na rynku panuje tak ogromna konkurencja, że właściciele krematoriów czy zakładów pogrzebowych prześcigają się w ofertach i coraz to niższych cenach. Warto wybrać miejsce, w którym klient może skorzystać ze skremowania zwłok oraz wybrać od razu urnę pogrzebową.

Niedroga usługa kremacji zwłok

niedroga kremacja zwłok w warszawieDobrze wcześniej odwiedzić kilka zakładów i dopytać o szczegóły dotyczące kremacji oraz późniejszej ceremonii pogrzebu. Jeśli nie mamy na to ochoty, co oczywiście jest zrozumiałe po stracie bliskiego członka rodziny, to wystarczy zapoznać się z opiniami dotychczasowych klientów, które można znaleźć na lokalnych forach internetowych czy w mediach społecznościowych. Bardzo często na firmowych stronach można znaleźć cenniki za oferowane usługi. Niedroga kremacja zwłok w Warszawie polega nie tylko na spaleniu ciała i umieszczeniu prochów w urnie, ale również na przewiezieniu urny w miejsce, gdzie odbędzie się ostatnie pożegnanie. Należy liczyć się z tym, że w przypadku wyboru kremacji, pogrzeb odbędzie się nieco później niż przy tradycyjnym pochówku. Warto więc od razu ustalić z właścicielem zakładu kiedy można zaplanować uroczystości pogrzebowe. Określenie terminu jest istotne w celu rezerwacji m.in. obiadu w restauracji dla rodziny i znajomych, poinformowania bliskich o pogrzebie oraz załatwieniu formalności u księdza czy przygotowania miejsca pochówku na cmentarzu. Koszty całego pogrzebu są bardzo różne i często zależą od rodzaju wybranej trumny czy urny, dlatego nie da się dokładnie określić szacunkowej ceny. Wszystkie szczegóły są zawsze ustalane dopiero podczas rozmów z przedstawicielem zakładu pogrzebowego.

Ogromną zaletą jest fakt, że coraz większa liczba zakładów umożliwia jedynie dopłacenie nadwyżki ponad obowiązujący zasiłek pogrzebowy – wystarczy upoważnienie, aby pracownicy samodzielnie zwrócili się do ZUS-u o wypłatę określonego świadczenia. Obecnie zasiłek pogrzebowy wynosi około 4 tysięcy złotych. Kwota nie jest zbyt wielka, ale powinna wystarczyć na opłacenie kluczowych kwestii w zakładzie pogrzebowym.

Gdzie tanio skremować zwłoki w Warszawie?
Przewiń do góry