Innowacyjna renowacja podłóg

Każdy z nas dba o to, żeby w naszym domu było czysto, schludnie i pachnąco. Moja żona z kolei ciągle mi powtarza, że nie może rozpocząć weekendu dopóki w domu nie jest posprzątane. Ja absolutnie się z nią zgadzam – chociaż trochę czasu mi to zajęło. Dużo przyjemniej się odpoczywa jeśli w domu jest czysto. Zbliża się wiosna, więc postanowiliśmy oprócz standardowych cotygodniowych porządków przeprowadzić dokładniejszą renowację poszczególnych elementów. Jako pierwsze pod „topór” poszły podłogi.

Akrylowanie nowym życiem dla podłogi

akrylowanie podłógJak już zapadła decyzja to wspólnie z żoną postanowiliśmy to zrobić profesjonalnie. Po wstępnym rozpoznaniu tematu renowacji podłóg postanowiliśmy wykonać akrylowanie podłóg. Jest to specjalistyczny zabieg który przeprowadza siew celu odświeżenia wyglądu oraz przedłużenia żywotności. Inaczej możemy powiedzieć, że jest to czyszczenie, renowacja i impregnacja w jednym. Zabieg ten możemy wykonać na powierzchniach z PCV, sztucznych wykładzinach a nawet kamiennym podłożu. Podczas zabiegu na powierzchnię za pomocą odpowiednich urządzeń nakładana jest specjalna powłoka polimerowa, która jednocześnie nabłyszcza oraz impregnuję. Polimery poprzez zamykanie mikroporów posadzki chronią powierzchnię przed wnikaniem zabrudzenia, a także pełnią funkcję ochronną – pozwalają uniknąć zarysowań, mikropęknięć lub innych uszkodzeń powierzchni. Powłoka polimerowa pełni rolę warstwy ochronnej i ona jako pierwsza ulega ścieraniu, dzięki czemu znacznie przedłuża się żywotność podłogi.

Efekt zabiegu akrylowania podłóg jest dwojaki, otrzymujemy piękną, odnowioną i nabłyszczoną powierzchnie oraz zabezpieczenie na przyszłość. Tak nałożoną powłokę powinniśmy też dodatkowo sami pielęgnować – najlepiej środkami zawierającymi polimery oraz wosk. Z naszą pomocą efekt odnowionej podłogi może  utrzymać się bardzo długo.

Innowacyjna renowacja podłóg
Przewiń do góry