Jak przyprawić kiełbasę?

 

W zeszłym roku zamieszkałam ze swoim mężem na wsi. Prowadził on gospodarstwo rolne oraz hodował zwierzęta. W tym roku po raz pierwszy miałam brać udział w produkcji domowej kiełbasy. Wcześniej nie miałam pojęcia, że taką kiełbasę trzeba odpowiednio przyprawić, żeby miała odpowiedni smak. Jak się okazało, kiełbasa to nie tylko samo mięso, ale także dodatki. Postanowiłam dopytać się go o wszystko, jeszcze zanim przystąpimy do produkcji naszej własnej kiełbasy.

Nauczyłam się przyprawiać kiełbasę

najlepsze przyprawy do kiełbasSpytałam się męża, jakie są najlepsze przyprawy do kiełbas. Dowiedziałam się od niego, że każda kiełbasa musi zawierać szczyptę gałki muszkatołowej, sól oraz pieprz. On sam, do swoich kiełbas dodaje także goździki oraz słodka paprykę. Jeśli natomiast chce, aby kiełbasa miała mocny, charakterystyczny smak wiejskiej wędliny świetnie sprawdza się majeranek oraz ziarenka gorczycy. Przyprawę do kiełbasy można kupić już gotową. Jest to odpowiednia mieszanka różnych przypraw, wymieszanych ze sobą w odpowiednich proporcjach. Można również kupić wszystkie składniki i przygotować samemu taką mieszankę. W tym roku mąż zdecydował się na pierwsze rozwiązanie. To znaczy kupił gotową mieszankę przypraw, która była według niego najlepsza. Jest to prostsze i szybsze rozwiązanie. Ważne jest tylko to, aby wybrać taką przyprawę do kiełbasy, która zawiera same naturalne składniki, a w jej składzie nie ma dodatku glutaminianu sodu. Również wszelkie dodatki takie jak konserwanty czy sztuczne barwniki są niewskazane. Wybrana przez mojego męża mieszanka była naturalna i w odpowiedni sposób podkreślała smak mięsa. Kupił ją w sklepie, który znajdował się niedaleko naszego miejsca zamieszkania. Od razu sprawdziłam jej zapach. Była ona niezwykle aromatyczna, jednak po przygotowaniu kiełbasy nie zmieniła smaku gotowego produktu.

Przyprawę do kiełbasy można kupić w sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Jest ona bardzo tania. Z łatwością można ją dostać, zarówno w małych jak i dużych ilościach. Już wkrótce przekonałam się, że kiełbasa przyprawiona w ten sposób jest niezwykle smaczna. Ma charakterystyczny domowy smak i jest o wiele lepsza niż ta gotowa, ze sklepu. Teraz umiem już przyprawiać kiełbasę i następnym razem postaram się samodzielnie przygotować odpowiednią przyprawę.

 

Jak przyprawić kiełbasę?
Przewiń do góry