Porady prawnicze w Szczecinie

Adwokat, sędzia, prawnik – jest to nie tylko zawód, ale też misja. Po odbytych studiach stoją na straży prawdy i dokonania wyroku. Niewiele osób decyduje się na zostanie radcą prawnym. W Szczecinie, gdzie kierunek prawniczy jest uruchamiany na Uniwersytecie Szczecińskim, jest możliwość pójścia drogą mniej znanego, ale również potrzebnego społeczeństwu zawodu.

Czym specjalizuje się radca prawny?

radca prawny szczecinSzerokie spektrum działania radcy prawnego sprawia, że może on być mylony z adwokatem lub prawnikiem. Podstawową różnicą dzielącą te dwie specjalności jest zakres usług. Radca może działać w sferze pracy co jest zakazane w zawodzie prawnika. Jeżeli zdecydujesz się na pracę w charakterze radcy prawnego czekają Cię takie zadania jak: sporządzanie dokumentów procesowych, pisanie pism prawnych czy opinii biegłych, reprezentowanie oskarżonego przed wymiarem sprawiedliwości (w przypadku jego nie stawienia się na rozprawie) oraz pilnowanie, by wszystko, co jest potrzebne i istotne w sprawie było wiarygodne i uwierzytelnione. Poza sądem, radcy prawni również mogą wykonywać swoją pracę. Miejsce, gdzie ich wiedza jest przydatna i pożądana są urzędy administracyjne. Tam pilnują, by wszelkie pisma, oświadczenie i inne dokumenty były legalne i zgodne z prawem. Jest to bardzo odpowiedzialne stanowisko, do którego społeczność ma ogrom zaufania. Zdając sobie sprawę z powagi, jaką niesie za sobą ten urząd, szczecińscy radcy prawni są dyskretni i zobowiązani do nie rozpowszechniania informacji poufnych na temat spraw klientów. Reprezentując przed sądem poszkodowanego zachowują nienaganną postawę i starają się jak najlepiej przedstawić fakty. Jeżeli potrzebny Ci radca prawny Szczecin jest miastem, które oferuje wielu wykształconych w tym kierunku abiturientów. Gruntowne wykształcenie, praktyki w najlepszych kancelariach w mieście to niewątpliwe atuty tamtejszych żaków.

Przed podjęciem decyzji o wybraniu szkoły, która da nam wymarzony zawód, warto śledzić trendy, które podpowiadają, jaki zawód jest obecnie najbardziej pożądany. Wtedy możemy nieco ukierunkować nasze plany na inne tory, jednocześnie nie zbaczając całkowicie z kursu. Radcą prawnym można zostać po studiach prawniczych i odbyciu trzyletniej aplikacji, czyli czegoś w rodzaju stażu, który pomoże w wdrożeniu się w dorosłe życie.

Porady prawnicze w Szczecinie
Przewiń do góry