Rzeczy do odymiania warrozy

Do każdych działań należy być odpowiednio przygotowanym, ponieważ to właśnie od poczynionych wcześniej przygotowań często zależą uzyskane w trakcie konkretnej pracy rezultaty. Jest to jednak stwierdzenie bardzo ogólne, ponieważ w każdym przypadku takie przygotowania mogą polegać na czymś zupełnie innym. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że tego rodzaju przygotowania można podzielić na kilka podstawowych kategorii zgodnie z tym, co podpowiada zdrowy rozsądek. Na przykładzie błyskawicznego odymiania można to precyzyjnie wyjaśnić.

Założenia związane z błyskawicznym oddymianiem

błyskawiczne odymianie warrozyPodstawowe założenia związane z takim właśnie zabiegiem będą oczywiście dotyczyły wyznaczonych sobie celów, ponieważ w tym przypadku chodzi o profilaktyczne podanie lekarstwa. Skład tego lekarstwa został tak dopracowany, aby umożliwić skuteczne zwalczanie tak zwanej warrozy bez względu na liczebność populacji tego szkodnika. Duża skuteczność wynika również ze specyficznego sposobu podawania tego lekarstwa, ponieważ wcale nie jest to produkt przeznaczony do bezpośredniego spożycia przez pszczoły. Jak można się łatwo domyśleć, chodzi tutaj o to, żeby dym dotarł do absolutnie każdego możliwego zakamarka. Pod warunkiem wykonania tego zabiegu zgodnie z zaleceniami producenta i o właściwej porze można nawet przy użyciu jednej tabletki zwalczyć dużo warrozy, co zresztą potem widać w przypadku uli z tak zwaną dennicą osiatkowaną. Błyskawiczne odymianie warrozy poza właściwym sprzętem umożliwiającym na przykład generowanie wiatru wymaga także przygotowania w kontekście teoretycznym. Podawane w ten sposób lekarstwo będzie bowiem skuteczne pod warunkiem, że temperatura przekroczy pewien poziom.

Sama temperatura to jednak nie wszystko, ponieważ należy zadbać o to, aby w możliwie jak największa liczba osobników znajdowała się aktualnie w gnieździe i dlatego najlepszym czasem na podawanie tego typu substancji będzie wczesny ranek lub późny wieczór. W ramach jeszcze innej kategorii przygotowań do takiej pracy należy zaopatrzyć się we właściwe środki bezpieczeństwa i można do nich bez wątpienia zaliczyć maseczkę chroniącą drogi oddechowe osoby odpowiedzialnej za podawanie tego rodzaju lekarstw. Wtedy błyskawicznie odymić warrozę można nawet przy dużej liczbie rodzin.

Rzeczy do odymiania warrozy
Przewiń do góry