Sprawdzone i polecane terapie

W codziennym życiu napotykamy wiele wyzwań i różnego rodzaju przeszkód z którymi jesteśmy zmuszeni się zmierzyć. Czyhają one na nas zarówno w sferze prywatnej jak i zawodowej. Bywa że jedne są wynikiem drugich lub występują niezależnie od siebie. Łączy je to, że mają zły wpływ na nasza psychikę i samopoczucie co w istotny sposób obniża jakość życia. To natomiast drastycznie wpływa na nasze funkcjonowanie w społeczeństwie oraz to, jak jesteśmy tam postrzegani.

Skuteczna pomoc psychologiczna

polecany psycholog z mokotowaCzłowiek z natury jest istotą pogodną, otwartą na świat i wszystko to, co nam przynosi los. Jest skłonny do wielu ustępstw i poświęceń, szczególnie dla osób i rzeczy ważnych w jego życiu. W zamian jednak również oczekuje szacunku, wsparcia i zrozumienia.  Jeżeli zostaje tego pozbawiony z różnych przyczyn, czuje się oszukany i osamotniony a to odbija się na jego psychice. Coraz częściej słyszymy o różnego rodzaju nerwicach, depresjach, fobiach i tym podobnych problemach psychicznych dotykających ludzi w różnym wieku, z różnym wykształceniem, oraz zajmujących różne pozycje społeczne. Często nie są w stanie sami sobie z tym poradzić, a z racji swojego wykształcenia czy wykonywanej pracy ukrywają ten fakt przed otoczeniem. Nie prowadzi to do dobrych rozwiązań, najczęściej problem pogłębia się a jego efektem końcowym jest poważne zaburzenie psychiczne. Bez specjalistycznej pomocy raczej nie możemy liczyć na poprawę stanu zdrowia. Jedynym wyjściem z sytuacji może okazać się polecany psycholog z Mokotowa. Znajdziemy go  w poradni, którą możemy odwiedzić każdego dnia roboczego o umówionej godzinie. Z pewnością zostaniemy tam wysłuchani, zdiagnozowani i uzyskamy niezbędną pomoc i wsparcie. Możemy skorzystać z wielu polecanych terapii, mogą to być rozmowy indywidualne lub grupowe. Wszystko zależy od naszego samopoczucia oraz rodzaju schorzenia. Zajęcia są dobrowolne i nieodpłatne. Koszt leczenia i terapii ponosi Narodowy Fundusz Zdrowia.

Terapie psychologiczne jeszcze do niedawna nie cieszyły się dużą popularnością. Wręcz przeciwnie osoby z nich korzystające bojąc się stygmatyzacji starały się ukrywać ten fakt przed otoczeniem. W ostatnich latach jednak społeczeństwo zaczęło się przekonywać do tego typu leczenia i coraz częściej korzystać z takiej formy terapii.

 

Sprawdzone i polecane terapie
Przewiń do góry