Wybór kolorowych wyrzutni petard

Wyrzutnie, określane również jako kostki albo baterie, należą do najpopularniejszych rodzajów fajerwerków. Z tego powodu ich ilość na rynkach zbytu z każdym rokiem staje się coraz większa, co jednocześnie przekłada się na ich popularność. Warto wiedzieć na co zwrócić uwagę w czasie zakupu odpowiednich wyrzutni.

Dobieramy odpowiednie wyrzutnie petard

kolorowe wyrzutnie petardyPodstawową różnicą pomiędzy różnymi rodzajami wyrzutni jest ilość strzałów. Standardowo ich ilość zaczyna się od siedmiu wystrzałów, natomiast kończy na kilkudziesięciu, a nawet kilkuset. Sama ilość strzałów standardowo przekłada się na czas pracy takiej wyrzutni. Możemy zdecydować się zarówno na modele o szybkim czasie pracy, gdzie petardy będą pojawiały się bardzo dynamicznie, jak i wyrzutnie strzelające dłużej i nieco wolniej. Dobrym zakupem będą kolorowe wyrzutnie petardy. Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na samą wagę takich wyrzutni, ponieważ będzie ona świadczyła o poziomie zawartości prochu, a im jest on wyższy, tym efekty na niebie będą bardziej wyraziste oraz ciekawsze. Znaczenie ma także kaliber, ponieważ im jest on większy, tym efekt rozpryskiwania się po niebie będzie ciekawszy. Należy jednak pamiętać także, że zarówno większy kaliber, jak i większa zawartość zużytej masy pirotechnicznej będą przekładały się na cenę wyrzutni. Wyróżnia się zarówno odmienne efekty wizualne, jak smoczy ogon, chryzantema czy palma, jak również odmienne efekty dźwiękowe, jak na przykład crackling czy gwizd. W przypadku wyrzutni standardowo wykorzystuje się w nich kilka różnorodnych efektów, co zapewnia uzyskanie ciekawego i zróżnicowanego pokazu. Dodatkowo dostępne są również wyrzutni kątowe, które wystrzeliwują ładunek pod różnym kontem, a to powoduje rozkładanie się efektu na całym niebie. Przed jej odpaleniem konieczne jest upewnienie się, że po obu stronach nie znajdują się żadne przeszkody.

Reasumując, wyrzutnie petard są optymalnym rozwiązaniem dla osób, które chcą przygotować całe pokazy, jednak nie mają w tym zakresie doświadczenia. Profesjonalne wyrzutnie dają w pełni zadowalające, jak i zróżnicowane efekty dźwiękowe i wizualne, dzięki czemu nie musimy obawiać się, iż pokaz będzie monotonny czy nieciekawy dla obserwatorów. Wyrzutnie produkowane są w wielu kolorach, wzornictwie i dźwiękach, dlatego możemy dobrać najciekawsze.

Wybór kolorowych wyrzutni petard
Przewiń do góry